Het onvergetelijke OLS van 2025, in Heytse

Een erg mooie dag, met een paar gebeurtenissen die ons het OLS 2025 in Heythuysen niet snel zal doen vergeten.

De, wederom uitstekend georganiseerde, dag in Heytse begint kletsnat. Regen die niemand ervan wist te weerhouden getuige te zijn van de aanwezigheid van Koning Willem Alexander. Regen of niet, iedereen was op jacht naar een eigen fotomomentje.

We hadden startnummer 90 in de optocht, die we voortvarend van start gingen. Helaas heeft ons koningspaar Wiel en Brit Geurts net na de start helaas moeten besluiten uit de optocht te treden. Dat was flink schrikken. Na de optocht bleek gelukkig dat alles goed gekomen is.

En ze werden gemist! Niet alleen door de verslaggever van L1, maar ook op verschillende plekken in het publiek en zeker ook door onszelf! Volgend jaar maken ze het helemaal goed, niet meer als koningspaar maar als Keizerspaar van Sint Sebastianus Heel!

Na de optocht stonden onze 6 schutters klaar om tijdens de derde doorgang hun opwachting te maken. Een 6-tal wat niet snel mist; Ruud Tobben, Maurice van Hugten, Hugo Luijten, onze eerste reserve Louis Briels, ons jeugd talent Carlo van Hugten en achterop uiteraard Ton Abels.

Het verliep vlekkeloos, totdat het allerlaatste bôlke uit de 5e ronde er nog bleek te staan, nadat Ton toch echt geschoten had. Op het moment dat we klaarstonden om het gejuich te fotograferen hoorden we een golf van ongeloof door het publiek gaan. Díe had echt niemand aan zien komen. Zelf heb ik Ton nog nooit zien missen, en schrijf steevast 3 x een P als hij nog moet beginnen. Maar ook Ton blijkt een mens te zijn, en ook hij kán blijkbaar bewegen tijdens een schot.

Uiteraard helemaal niemand die het hem kwalijk neemt. We hebben van ze genoten. Zeker ook van Louis, die pas net voor de start te horen kreeg te moeten invallen. Een vlekkeloze invalbeurt!

We hadden een mooie, en zeker ook onvergetelijke dag.